Hijyen & Kalite

Hijyen & Kalite

Çarliston Yemek, “KALİTE” gönüllüsü ve sektöründe öncü bir firma olmanın sorumluluğu ile mutfak ve projelerinde, satın almadan, servis sonuna kadar tüm süreçlerde, sektördeki en yüksek KALİTE’yi sağlamak amacıyla çok özel tedbirler ve uygulamalarla çalışmaktadır.

Gıda ve Kalite yönetim sistemlerinin uygulamadaki etkinliğinin ölçüldüğü bu denetimlerde temel felsefe “ sürekli iyileştirme ”olup, denetimler bir eğitim süreci olarak gerçekleştirilmektedir.

Güvenli Gıdanın Kaliteli hammadde ile temini esasıyla Türkiye’nin kalite uygulamaları en güçlü tedarikçi firmaları ile çalışılmaktadır. Hammadde güvenilirliği, sürekli denetim ve analiz yöntemleri ile Hijyen Kalite Yönetim departmanımız tarafından sürekli izlenmektedir.

Depolarımıza gelen her ürünün kabul kriterlerine uygunluğu, deneyimli ve eğitimli yöneticilerimiz tarafından kontrol edilir. Depolarımız, sıcaklık, etiket, ambalaj vb. konularda günde en az iki defa kontrol edilir.

Kullandığımız ekipmanlar, çalışma tezgahları, ayak havuzları günde üç defa dezenfekte edilmektedir. Temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinde Diversey ürünleri kullanmaktayız.

Yemeklerimiz pişme, sevkiyat, projelerde kabul ve servis öncesinde sıcaklık ve duyusal kontrollerden geçirilmektedir. Yemek muhafazası gıda güvenliğimiz için kritik kontrol noktası olup paslanmaz çelik gastronomlara yerleştirilen yemekler, thermoboxlarda sevkiyat edilmektedir.Sevkiyat öncesi ve servis öncesinde günlük tüm yemek çeşitleri, kullanma ve içme suyundan alınan numuneler merkezimizde +4°C’lik dolaplarda 72 saat boyunca saklanmaktadır. İhtiyaç halinde, numuneler bağımsız akredite laboratuarlarda analiz ettirilmektedir.

Tüm temizlik- dezenfeksiyon işlemeleri, depolarda yapılan kontroller, girdi kontrol sonuçları, yemek pişirme- hazırlık basamakları, yemeklere yapılan kontroller ilgili personel tarafından kayıt altına alınarak geriye dönük olarak izlenebilirlik sağlanmaktadır.İş ortaklarımızın güvenlik hassasiyetini en üst düzeyde karşılayabilmek için yemek sevkiyatı yaptığımız araçları kullanan şoförlerimiz, GBT taramasından geçirilmiş ve araçlarımız hologramlı güvenlik kartı ile donatılmıştır.